Publication

5/1/2018

אגרת למתחיל בכנס

חברים וחברות יקרים,

בסוף השבוע אתם עומדים להשתתף בכנס "קבלה לעם" העולמי בניו ג'רזי – כנס רב משתתפים, פעילויות וחידושים. גם עבורנו, התלמידים הוותיקים, כל כינוס הוא מעין לידה מחדש. כל התקשרות מעוררת בנו מצב חדש, כל חיבור בורא עולם חדש, כל חידוש כוונה הופך אותנו לאדם חדש.

כנס הוא הזדמנות חוזרת ונשנית לצירוף שברי הלב לנשמה אחת. ודווקא התכנסות בסדר גודל כזה הופכת את המשימה לקלה. אווירת החיבור שתאפוף אותנו תפתח את סגור ליבנו, ונרגיש רווח עצום מהקשרים בינינו. ואתם, שבאים בראש פתוח, ללא כל דעה מוקדמת, תהיו הראשונים לספוג את המיטב.

ייתכן שלרגעים לא יהיה החיבור לרוחכם ותעדיפו להיות לבד, אולם ככל שתשתדלו להתחבר אל הכלל, להיות שווים בין שווים, כך יתעורר בכם כוח רוחני אדיר. כי הבא להתחבר מסייעים לו. בתוך החיבור יתגלה הכוח הנסתר, הדבק הרוחני שמאחד אותנו ללב אחד.

בעולם גלובלי, שבו מתהדקים הקשרים מיום ליום, יש לנו הכרח להתמזג לאותה מגמת התפתחות; להרגיש את הכוח הכללי וההרמוני שמנצח על הטבע, על הבריאה, ובתוך כך את ההרמוניה השוררת ביחסים בינינו. אולם הטבע האגואיסטי שלנו מונע מאיתנו להרגיש זאת. הוא חוצץ בינינו לבין הזולת ומסתיר את הטוב שגנוז בינינו. לשם כך אנו מתכנסים, להרגיש בינינו במקצת את זרימת החיים ולבחור, מעל כל מה שמפריד בינינו, באחדות.

וכשהחיבור הלבבי בינינו יהיה בשיאו, כשיתפשט בינינו הכלל "ואהבת לרעך כמוך", יתפשט בטבעיות גם הכלל השני: "ואהבת את ה' אלוקיך" – הרגשת החוק האחד ששורה בינינו – חוק האהבה. וכיצד יודעים שאוהבים? כשמרגישים את הבורא, "בוא" ו"ראה". בוא – תתמוסס, תשתנה, תתחבר ללב אחד – וראה את כוח האהבה והנתינה, הכוח האחד ששולט בבריאה.

אל לכם לחשוש מהאנשים סביבכם, כי דווקא השוני והניגוד, הפסיפס האנושי, השילוב בין מתחילים לוותיקים, צעירים לזקנים, גברים לנשים, משלימים זה את זה, ומבטאים את העושר שבגוף האחד השלם. לכן, מעל כל ההבדלים, בחרו לראות את הכוח שקושר בינינו. בהיעדר ביקורת, שיפוט ועין צרה, תנטרלו את הראייה האגואיסטית ותגלו ברגע את הגוף האלטרואיסטי.

אולם אל תיטעו לחשוב, החיבור אינו תלוי בזולת אלא בתפיסת המציאות הבריאה של כל אחד מכם. אפשר שתראו את הכנס כאוסף אנשים שהתכנסו באקראי, או כמקום שבו זרעתם את הנקודה שהתעוררה בליבכם, אשר בהדרגה תצמיח בכם השקפת עולם חדשה.

לכן, מרגע שנכנסתם בשערי הכנס, הרכיבו משקפיים חדשים. בין אם בשיעורים או בארוחות המשותפות, בין אם בישיבות או בהפסקות הפעילות, קבלו את כולם כמי שנמצאים במצב אידיאלי, במצב רוחני שלם. וגם אם ישמיעו דברי הבל בגנות האחדות – רק אוזניכם השומעות, הרי כמו שכתבו חכמינו: הפוסל במומו פוסל. לפיכך, אם תשאפו להתכלל באחרים, לתפוס את המציאות בזווית נכונה, לבטל את היחס השלילי לזולת, להרגיש את השמחה שנטועה בלב המשתתפים, לאהוב באמת גם כשזה מלאכותי – או אז, תעוררו כוח חיבור חיובי, מאור שיאיר את עיניכם באמת.

כמו תינוק שמחייך להוריו לראשונה ומסב להם שמחה ואושר, כך גם לכם, החברים בתחילת הדרך, יש את היכולת לגרום לשמחת העליון, שיאסוף אתכם לחיקו בחיבוק חזק.

Media Downloads

Article TextDOCX